Telefon  +421905823239, +421905561944

Mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Reflexná terapia chodidla

Čo je to?

Používa sa aj označenie reflexná masáž, no označenie terapia je presnejšie, pretože dosah účinku je ďaleko nad možnosti normálnej masáže. Vyžaduje si však intenzívny prístup aj zo strany klienta. Je to pôsobenie tlakom prstov(hlavne palca) na reflexné plochy na chodidle. Tieto plochy sú na chodidle rozmiestnené na presných miestach a ich poloha sa môže u jednotlivca meniť v závislosti od anatomického tvaru chodidla. Preto musím trochu varovať pred „samo stláčaním“ podľa rôznych obrázkov v  časopisoch. Málo kedy natrafíte na skutočne presný obrázok. Myslím, že by ste si naublížili, no nemusíte si ani pomôcť. To je potom dôvod prečo človek na túto formu pomoci zanevrie ako na celok. Správne urobená reflexná masáž má byť pociťovaná ako úľava pri najrôznejších problémoch, od bolestí žalúdka detí, ťažkosti s vylučovaním, menštruáciou, atď... až po riešenie aj vážnejších zdravotných ťažkostiach. Podľa citlivosti plošiek sa dá zistiť, či je daný orgán podráždený(na plôške cítiť ostrú, až pichľavú bolesť), alebo orgán potrebuje  povzbudiť(na plôške sa to prejavuje ako tupá bolesť, skôr silný tlak).

 

Reflexná terapia chodidla

 

Uvoľnenie krčnej chrbtice?

Reflexnou masážou a dá ovplyvniť aj stav chrbtice. Vtedy robím tzv. uvoľnenie krčnej chrbtice. Je to mäkká reponácia, ktorá sa robí vo dvoch etapách. Najskôr na chodidle. Stláčajú sa body chrbtice, ramenných pásov niektoré body ovplyvňujúce nervy a body pohybovej sústavy. V druhej časti sa uvoľňuje priamo krčná chrbtica v sede. Používa sa opäť tlak prstov, tentoraz na svaly okolo stavcov, chrbta a ramien. Nepoužívajú sa žiadne prudké hmaty na napravenie stavcov, mykanie hlavou a pod. Ide skôr o navrátenie prúdu energie z hlavy do brucha a opačne. Celá procedúra trvá cca 1 hod.

 

Terapeutická hodinka?

Tak som si dovolil nazvať úplne prvé sedenie s klientom, ktorý má záujem o reflexnú terapiu. Počas tejto hodinky si prestláčam väčšinu bodov na jeho nohách a rozhovorom o životospráve, zdravotných a iných problémoch a jeho predstavách o náprave stavu sa rozhodnem, ktorú metódu detoxikácie, či masáží z našej ponuky mu môžem ponúknuť ako pre neho najvhodnejšiu.

Tradičná čínska medicína pracuje podľa hesla „naprávaj zlo kým sa ešte nestačilo rozvinúť“ a takto funguje aj reflexná terapia. Ešte skôr ako začnú byť skutočné problémy sa jednoduchými zásahmi organizmus dokáže vyladiť tak, aby fungoval čo najlepšie. V dnešnom materialistickom ponímaní sveta to nie je najľahšia úloha. Sme totiž vychovávaní tak, že zdravotné problémy sa riešia až vo chvíli, kedy už prepuknú a tomu sa snažím u klientov(ktorí majú záujem) predísť.

Je totiž jednoduchšie zahatať, alebo zmeniť smer malého pramienku ako rozvodnenej rieky.

Reflexnú terapiu vhodne dopĺňajú iné metódy detoxikácie, ktoré ponúkam.

 

Poradenstvo v oblasti detoxikácie tela,
zmena životného štýľu.