Telefon  +421905823239, +421905561944

Mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Kraniosakrálna terapia

Malý zázrak menom Kránio....

pri tejto terapii pracujeme s Vaším kránio-sakrálnym pulzom. V podstate ide o pohyb tekutín nášho tela. V mozgu sa tvorí mozgovo -miešny mok, ktorý vypĺňa medzibunkové priestory. Ak sme v pohode, tak všetko prúdi tak ako má, ale pod vplyvom , hlavne emocionálneho stresu a iných stresov, ktoré dnes bežne prežívame, vznikajú v tele blokády. Tam je prameń väčšiny ochorení a zdravotných problémov.

Táto terapia pracuje veľmi jemne s Vaším telom, ale pritom dokáže ísť veľmi do hĺbky. Ak je človek schopný odovzdať sa tomu, čo najviac,tým viac zrelaxuje a naše telo sa môže liečiť. Uvoľní blokády psychické aj fyzické.

Je to dotyková terapia, ktorá nabudí naš emočný tzv. limbický systém. centrum našich emócií. A nespracované emócie stoja za mnohými zdravotnými problémami. Cez kránio, sa môžte naučiť vnímať jemné signály Vášho tela a naučiť sa rozumieť im.

My sami si môžme byť liečiteľmi, máme obrovské možnosti a neviem ich využiť. Zdravotné problémy berieme ako krivdu. Ale sú to signály nášho tela a duše, že máme niečo zmeniť. Svoje postoje, životný štýľ a hlavne Myslenie.

 

Kranio-sakrálna terapia

 

Pri tejto terapii dochádza k uvoľneniu a relaxácii a vtedy naše telo dokáže spustiť samoliečebné procesy, ktoré inak nemajú šancu, pretože človek dnes nevie oddychovať. Sme praťažení a zaťažení myslením, nevieme relaxovať.

Tým, že liečime dušu, zároveň liečime aj telo.

Ak aj Vy pociťujete takéto problémy a nedokážete ani na moment vypnúť a zastaviť sa, tak je táto terapia práve pre Vás.

Príďte ju vyskúšať, lebo vlastná skúsenosť a v tomto prípade aj hlboký prežitok, je nad všetky vysvetľovania.

Je to terapia, ktorá má veľmi blízko k meditácii, takže ešte pár slov o tom ako meditovať a čo nám to prináša?

Som človek, ktorý už roky pracuje sám na sebe. snažím s vnímať signály môjho tela a rozumieť im. Tento proces vnímania samého seba sa lepšie uskutočňuje cez meditáciu. Teda skľudnenie našej mysle, ktorá je naším nástrojom na tvorbu našej reality, liečby tela a podobne.

Ako sa naučiť meditovať? v prvom rade si vytvorte príjemné podmienky okolo seba aby ste sa dokázali, čo najviac uvoľniť a nič vás nerušilo.

Navodenie príjemnej atmosféry, realxačná hudba, sviečka, ukľudňujúci čajík.....

Nájdite si polohu vhodnú pre vás, v ktorej sa vám bude dobre meditovať. Či je to v leže alebo posediačky, je na vás. Ono v sede je to najlepšie, pretože chrbtica je vzpriamená a vnemy sú lepšie. Na začiatok na seba netlačte, našej hlave chvíľku trvá, než sa skľudní. Aj toto je o tréningu.

Treba to stále skúšať. Sústreďte sa najprv na svoj dych, vnímajte len svoj nádych a výdych. Ako sa vám bruško nafukuje a vyfukuje. Príliš sa nesnažte a netlačte na nič, skúste len byť zo svojím dychom.

A čo tam teda vlastne hľadať? začnite trebárs tým, že si navnímate nejaký svoj zdravotný problém v tele alebo nejakú bolesť, ktorú práve prežívate. Základom a prvý krokom, ako s problémom pohnúť, je moment PRIJATIA celého stavu, choroby, emócie a tým aj samého seba.

Väčšinou toto je najväčší problém, nemáme sa radi ,takí akí sme. Neustále sa vystavujeme drtivej kritike a vidíme len svoje chyby a nedostatky. A pritom sme dokonalé bytosti, len sa k tej svojej dokonalosti musíme prepracovať cez svoje POCITY.

Treba sa naučiť vnímať svoje pocity!

POCIT je náš základný vnem! Dostávame sa k nim cez našu intuíciu. Verte svojej intuícii. Dovedie do Vášho vnútra. Len vy si môžete rozumieť a počúvať svoje telo. A práve pri krániu, zažijete veľmi uvľňujúce pocity a to vás môže naviesť tým správnym smerom.

Kránio sa robí cez oblečenie, vhodné je jemné bavlnené pohodlné oblečenie, tepláky, legíny, ponožky, tričko....

Indikácie - predovšetkým rôzne psychické problémy, stres, veľké emočné vypätie... bolesti chrbta a pohybového aparátu, doliečovanie pooperačných stavov... atď.

Kontraindikácie - akútne zapály a horúčkovité ochorenia, akútny opuch mozgu, vírusové ochorenia...

Táto terapia je vhodná pre všetky vekové kategórie, vrátane tehotných žien a malých detí.

teším sa na Vás...

 

Poradenstvo v oblasti detoxikácie tela,
zmena životného štýľu.