Telefon  +421905823239, +421905561944

Mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ručná lymfodrenáž tela

Čo je to lymfatický systém?

Je to systém lymfatických ciev a uzlín, ktoré v našom tele tvoria hustú sieť a ktoré odvádzajú splodiny metabolizmu buniek do krvného obehu a ten následne tieto látky nesie v krvi do orgánov látkovej výmeny na prefiltrovanie. Telo sa tak zbavuje nežiadúcich metabolitov látkovej výmeny. Je to vlastne „kanalizačný systém“ organizmu. Na rozdiel od krvného obehu, nemá lymfatický nič, čo by tak ako srdce krv, udržiavalo lymfu v pohybe. Tá sa pohybuje vďaka pomalým rytmickým sťahom lymfatických ciev a vďaka práci svalov, ktoré tlačia na cievy. Ak teda máme pohybu málo, prevažne sedíme a ak sa k tomu pridá slabá aktivita obličiek a sleziny + nevyvážená jednostranne zameraná životospráva, tak lymfatický systém pracuje zaťažený a teda nedostatočne. Pri nedostatočnom fungovaní systému dochádza k zadržiavaniu vody v tele a tým k opuchom končatín. Dostavujú sa pocity ťažoby v nohách, zhoršuje sa celulitída a podkožie je mäkké, akoby plné vody. Tá sa tam skutočne nachádza, pretože lymfa sa v podkoží zadržuje a neposúva sa systémom ďalej. Najmä u žien sa vytvárajú vankúšiky v oblasti stehien a zadku. Opúchajú im členky. Na riešenie týchto problémov je tu lymfodrenáž.

 

Ručná lymfodrenáž tela

 

Čo je to lymfodrenážna masáž?

Touto masážou dosahujeme rozhýbanie lymfy v podkoží a tým aj rozhýbanie metabolitov v tele. Lymfodrenážna masáž sa dá zaradiť medzi očistné masáže. Vykonáva sa pomalými pohybmi, ktoré sledujú smer lymfatického splavu a smerujú vždy do lymfatických uzlín, ktoré sa počas masáže periodicky jemne vyprázdňujú.

Tu musím upozorniť na to, že pri strojovej lymfodrenáži, len v máloktorom zariadení robia práve túto mimoriadne dôležitú časť masáže. Lymfa sa tak síce pohybuje, no je tlačená do uzlín, ktoré sú plné a majú tak veľmi zhoršenú prácu !

Pri ručnej lymfodrenáži je uzlinám venovaná dostatočná pozornosť, preto je jej účinok komplexnejší. Tiež ruky maséra sa prirodzene prispôsobujú profilu tela klienta. Masáž zbavuje telo prebytočnej tekutiny, toxínov a preto veľmi posilňuje imunitný systém. V čistom organizme, kde funguje odpadový systém je to ako v čistej domácnosti – cítime sa v nej príjemne a neprekážajú nám žiadne nepríjemné, rozkladajúce sa a zapáchajúce veci.

S dobre fungujúcim lymfatickým systémom sme odolnejší voči vírusovým, infekčným, bakteriálnym, či dokonca onkologickým ochoreniam.

 

Kde a koľko krát si dať lymfodrenáž?

Lymfodrenáže sa robia na problematických miestach, alebo na celom tele. To záleží na tom, čo klient potrebuje. Ako prevenciu a očistu organizmu doporučujem určite celotelovú drenáž. Ak chcete riešiť problémové partie Vášho tela, tak sa masíruje príslušná oblasť. Keďže je lymfatický systém na celom tele a pracuje komplexne, aj tu doporučujem v rámci kúry aspoň jednu celotelovú masáž. Masáž sa robí pomaly a čas masáže celého tela je 1,5 až 2 hodiny. Keď sa robí len spodná časť – nohy a zadok, alebo horná časť – chrbát, brucho, hrudník a ruky, trvá masáž cca 1 hodinu.

V rámci kúry sa masáže môžu opakovať každý deň. Podľa časových možností klienta. Malé intervaly medzi jednotlivými masážami v rámci kúry sú výhodou a výsledok sa dostaví rýchlejšie.

Ak sa masáž robí v rámci prevencie, tam stačí opakovať masáž 1x mesačne.

Ak chce klientka vidieť efekt úbytku objemu, celulitídy je treba absolvovať masáž minimálne 10x, samozrejme to je individuálne. Pre zlepšenie účinku drenáže na organizmus doporučujem v Dobrých Pocitoch kombinovať lymfodrenáže s aplikáciou BODY DETOX-u. Detoxikačnej vaničky od Dr. Mary Staggs. Tiež s klientom v prípade záujmu doporučujem prírodné preparáty DIOCHI - tie posilňujú tok energie v meridiánových dráhach a pomáhajú orgánom látkovej výmeny s čistením tela.

Keďže touto masážou dávame do pohybu tekutinu v organizme v priebehu masáží je dôležitý pravidelný prísun tekutín v podobe vody, očistných čajov, alebo zeleninových a ovocných štiav. Pozor, nie džúsov, či iných sladených nápojov!!!

Lymfodrenážne masáže sú veľmi účinné, aj keď v povedomí ľudí skôr neznáme a bohužiaľ trochu podceňované. Ich pravidelným opakovaním, či už individuálne, alebo v rámci kúr si posilňujete organizmus a robíte veľa pre svoje zdravie.

 

Poradenstvo v oblasti detoxikácie tela,
zmena životného štýľu.